Приликом свог обраћања градоачелник Цветановић је истакао добре односе и сарадњу града са представницима ромске национале мањине, указао на чињеницу да је обострана подршка константна и плодоносна.
„Са поносом истичем да град Лесковац после четири године има два представника у Националном савету ромске националне мањине. Ова организација Владе Републике Србије доприноси унапређењу положаја ромске националне мањине, сада и убудуће у нашем граду. Драго ми је што наши уважени суграђани имају иницијативу да сопственим снагама утичу на побољшање како статуса својих сународника, тако и свих грађана Лесковца.
Локална самоуправа је усмерена ка развитку свих друштвених области, што директно утиче и наше драге пријатеље. Према евиденцији Центра за социјални рад број корисника социјалне помоћи се сваке године смањује од 5 – 8% међу којима су и припадници ромске националне мањине, чему је допринело запослење Рома у компанијама које се отварају у нашем граду. Треба поменути и рад организација посвећених унапређењу живота Рома, нарочито усмерених ка важности вођења бриге о здрављу, о значају образовања и едукације што позитивно утиче на социјални статус припадника ове националне мањине“ – казао је данас градоначелник и подсетио на инвестиције у ромским насељима попут реконстукција улица Раданска и Сутјеска, израду планова за насеље Славко Златановић, реконструкцију водоводне мреже у улицама Зеке Буљубаше и Поречка, Локални акциони план за унапређење положаја Рома.
Божидар Јакуповић се захвалио на пријему и исказао наду да ће дати допринос својим и оправдати своје ангажовање приликом рада у Националном савету.
Мирослав Алиловић се такође захвалио на пријему и казао да он довољно говори о аспекту гледишта локалне самоуправе на Роме:
„Након четири године поново имамо два представника у Националном савету ромске националне мањине. Он функционише од 2002. године од када имамо статус национале мањине. Наш задатак ће бити да Лесковац представимо као град са највећим бројем Рома у Србији, проблеме које Роми имају и потрудићемо се да пројектима из области образовања, здравства, становања, запошљавања побољшамо квалитет живота Рома, као и да радимо на неким инфраструктурним пројектима који су од значаја за нас, а пре свега мислим на иницијативу Канцеларије за инклузију Рома где ће се имплементирати сви планови Стратегије за социјално укључивање Рома и Ромкиња која је усвојена 2022-2030. године.“
Одговарајући на питања новинара Алиловић је казао да је највећи проблем са којим се Роми суочавају образовање, јер је оно први корак ка квалитетнијем животу.